Marszałek Sejmu po spotkaniu z prezydentem

 Marszałek Sejmu po spotkaniu z prezydentem

Pan prezydent zapewnił, że będzie przestrzegał wszystkich konstytucyjnych terminów w sprawie tworzenia się w Polsce nowego rządu bez zbędnej zwłoki — powiedział po spotkaniu z prezydentem marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Jak poinformował na konferencji prasowej marszałek Sejmu, otrzymał od prezydenta zapewnienie, że w kwestii tworzenia nowego rządu nie będzie "żadnych niespodzianek motywowanych politycznie", a

Andrzej Duda będzie wykonywał wszelkie konstytucyjne zadania "bez zbędnej zwłoki".

Prezydent nie zdradził Hołowni, na jakiej podstawie wierzy w to, że misja utworzenia rządu powierzona Mateuszowi Morawieckiemu zakończy się sukcesem. — Widziałem, że premier proponuje ponadpartyjny rząd, ale na to jest o jakiś rok za późno. A wiarygodność osoby, która wypowiada takie słowa, to inna kwestia — stwierdził marszałek.

- Rozmawiamy o komisjach śledczych i one będą w tym parlamencie. Ale nie wiem czy to jest temat na posiedzenia w przyszłym tygodniu - zapowiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Jak jednak dodał, najpierw Sejm musi zając się bardziej fundamentalnymi kwestiami.

Hołownia relacjonował po spotkaniu, że podczas rozmów z prezydentem poruszył również szereg zagadnień o charakterze geopolitycznym czy międzynarodowym – czytamy w informacji.
— Na mnie spoczywa też część obowiązków związanych ze spotkaniami z przedstawicielami innych państw. Ustaliliśmy zasady koordynacji takich spotkań, by Rzeczpospolita mówiła jednym głosem. Albo przynajmniej prawie jednym głosem — stwierdził marszałek Sejmu.

Hołownia był pytany o kwestie Włodzimierza Karpińskiego, którego objął mandat europosła — Zrobiłem to, co musiałem zrobić. Nie miałem innego wyboru, bo to by mi groziło odpowiedzialnością przed prokuraturą czy Trybunałem Stanu — stwierdził w podsumowaniu. (jmk)


Foto: Businessinsider.com.pl // Molecki/East News / East News

Źródło: Businessinsider.com.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.