Advertisement

BP_2024

Niemcy wprowadzają twardy lockdown. Potrwa miesiąc

Niemcy wprowadzają twardy lockdown. Potrwa miesiąc

Kanclerz Niemiec Angela Merkel potwierdziła plany zamknięcia od 16 grudnia do 10 stycznia większości sklepów, których działalność nie jest niezbędna. Od dziś wchodzi miesięczny lockdown na terenie całych Niemiec.

 

W ramach obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa otwarte mają być tylko te sklepy, które są niezbędne co codziennego życia, a także apteki i banki. W okresie tym zamknięte będą też szkoły, a niektórzy pracodawcy będą musieli zawiesić swoją działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostaną zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 952 kolejne zgony z powodu Covid-19 i ponad 27 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To rekord pod względem dziennej liczby zgonów.

 

Główna zasada lockdownu w Niemczech brzmi: jak najmniej kontaktów. Prywatne spotkania powinny być ograniczone do członków dwóch gospodarstw domowych, ale w każdym przypadku do maksymalnie pięciu osób. Nie obejmuje to dzieci do lat 14. Wyjątek od ograniczeń dotyczących kontaktów obowiązuje w okresie świątecznym, od 24 do 26 grudnia.

 

Niemiecki rząd wesprze dotknięte tymi decyzjami przedsiębiorstwa kwotą około 11 miliardów euro miesięcznie. Firmy zmuszone do zamknięcia się będą mogły otrzymać zwrot 90 proc. kosztów stałych, czyli nawet o 500 tys. euro miesięcznie więcej, niż dotychczas.

Przyjęte ograniczenia obowiązują do 10 stycznia, ale możliwe jest ich przedłużenie, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie.

 

M.S.

 

 

Źródło: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-twardy-lockdown-od-dzis-w-niemczech-zamknieta-wiekszosc-skle,nId,4930245

 

Zdjęcie: bankier.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.