Nutropharma: ponad trzy dekady zaangażowania w zdrowie i innowacje

Nutropharma: ponad trzy dekady zaangażowania w zdrowie i innowacje

Suplementy diety? Na polskim rynku są ich tysiące, a z reklam produktów leczniczych dobiegają nas sformułowania „to lek nie suplement”, które rodzą w nas wątpliwości co do jakości produktów z tej kategorii, jak i potrzeby ich stosowania. Tymczasem zarówno leki, jak i suplementy diety, mają swoje miejsce w systemie ochrony zdrowia. Te pierwsze rozwiązują zawiłe problemy związane ze stanem patologicznym w organizmie, rola tych drugich z kolei polega na utrzymaniu fizjologicznej równowagi. Kluczem takiego działania jest skuteczność produktu, za którą kryją się wiedza, doświadczenie, wysoka jakość i bezpieczeństwo.

Historia firmy Nutropharma to opowieść o nieustającej pasji i zaangażowaniu w tworzenie rozwiązań suplementacyjnych wspierających zdrowie polskiego społeczeństwa. Od momentu powstania aż do dzisiaj, Nutropharma pozostaje w czołówce innowatorów branży suplementów diety i produktów zdrowotnych, oferując unikalne rozwiązania dopasowane do potrzeb polskiej populacji.

Początki Nutropharmy

Historia firmy sięga ponad trzydziestu lat wstecz. Od samego początku Nutropharma jest zaangażowana w dostarczanie produktów, które wspomagają zdrowie i jakość życia konsumentów. Jej założyciele mają jasną, niezmienną od lat wizję: dostarczać sprawdzone i skuteczne produkty, bazujące na najnowszych trendach naukowych i rekomendacjach.
Nutropharma opiera swoją działalność na współpracy z wieloma wybitnymi naukowcami i praktykami z kraju oraz z zagranicy, dba o właściwy dobór składników i wspiera swoje produkty badaniami klinicznymi, których prowadzenie jest rzadkością w kategorii suplementów diety.

NutroPharma Quality System (NQS): gwarancja bezpieczeństwa i jakości

Sukces przedsiębiorstwa tkwi w stałym dążeniu do perfekcji. W 2018 r. firma wdrożyła autorski program Nutropharma Quality System NQS zapewniający stały monitoring produktów. Nadzór ten obejmuje każdy etap „życia” marki: zaczynając od samego pomysłu, poprzez produkcję, aż po wprowadzenie i jej funkcjonowanie na rynku. Podstawą systemu NQS jest naukowe podejście do tworzenia produktów, zapewnienie wysokiej jakości procesu produkcji, którą gwarantuje system ISO 22000 oraz stały monitoring bezpieczeństwa. Nadobowiązkowe badania każdej partii produktu wykonywane są w niezależnych, zewnętrznych laboratoriach, zarówno pod kątem braku zanieczyszczeń, jak i zawartości substancji aktywnych. Takie podejście daje gwarancję rzetelnego wsparcia wczesnej profilaktyki zdrowotnej oraz pewność rekomendacji.

Odpowiedzialność społeczna

Motto firmy „wszystko co robimy, jest wszystkim tym, w co wierzymy” stanowi bazę dla wieloletniego zaangażowania w edukacyjne akcje społeczne zwiększające świadomość Polaków w zakresie profilaktyki zdrowotnej związanej min. z rozsądną suplementacją. Nutropharma edukuje o potrzebie działań prozdrowotnych, wierząc, że konsument, który wie więcej, w pełni doceni bogaty skład i unikatowe formuły produktów oferowanych przez firmę.

Prenatal. Marka – perfekcjonistka

Jednym z przykładów zastosowania innowacyjnego systemu jakość NQS w tworzeniu produktów dotrzymujących kroku najnowszym doniesieniom naukowym i trendom medycznym jest istniejąca na rynku polskim marka suplementów dla kobiet w ciąży Prenatal. Produkty te wyznaczają najnowsze trendy w suplementacji dla tej wyjątkowo wymagającej i ważnej grupy konsumentek.

Jednym z przykładów takiego wykorzystania nowych trendów i doniesień naukowych było wprowadzenie na rynek suplementów dla kobiet w ciąży, wzbogaconych o kwasy omega-3, w tym DHA (dokozaheksaenowy kwas tłuszczowy). Kwas DHA odgrywa kluczową rolę w rozwoju mózgu i układu nerwowego dziecka w okresie prenatalnym.

Kolejnym ważnym krokiem w kierunku ugruntowania opinii o Nutropharma jako o liderze innowacyjności było wzbogacenie wyżej wymienionej linii w cholinę.

Jest to niezwykle istotny składnik w okresie ciąży, ponieważ ma kluczowe znaczenie dla rozwoju centralnego układu nerwowego dziecka.

Mleko mamy rządzi!

W 2013 r. Nutropharma wprowadziła na rynek jedno z najważniejszych osiągnięć w swojej historii – rewolucyjny produkt Femaltiker, który stał się pierwszym suplementem na laktację opartym na słodzie jęczmiennym. To wydarzenie odegrało kluczową rolę w transformacji sposobu wspierania kobiet w okresie karmienia piersią i wprowadziło nowy standard w dziedzinie suplementacji dla matek karmiących. Nutropharma kontynuowała swoją drogę ku doskonałości, osiągając pozycję lidera w segmencie produktów wspierających laktację w roku 2017.

Nowości w Nutropharma

Firma nieustannie dąży do rozwoju i wprowadzania kolejnych nowinek w dziedzinie suplementów diety. Przykładem jest stworzenie spersonalizowanych, innowacyjnych nutraceutyków pod marką Nutrique, które odpowiadają na codzienne potrzeby i wspomagają w realizacji niecodziennych wyzwań. Produkty z linii Nutrique Personal Care, dzięki składnikom w nich zawartym, wspomagają uzupełnianie niedoborów w diecie, które mogą pojawić się nawet przy stosowaniu zbilansowanej i zdrowej diety. To gama produktów o unikatowych i optymalnie skomponowanych składach, które pomogą zadbać zarówno o ciało, jak i o umysł.

Z kolei gama produktów z linii Nutrique Special Care zaspokaja indywidualne, specjalne potrzeby klientów, poprzez zastosowanie unikalnych kompozycji witamin, minerałów oraz standaryzowanych ekstraktów roślinnych, wyróżniających się najwyższą jakością składników.

Dopełnienie linii Nutrique stanowią produkty Natural Care, które wykorzystują bogactwo i moc naturalnych i cenionych składników ziołowych. Linia Nutrique Natural Care to również źródło naturalnych adaptogenów, które wspierają ciało i umysł w samoregulacji i powrocie do naturalnej równowagi.

Prestiżowa nagroda: Złote Godło Najwyższa Jakość Quality International 2023

Nutropharma jest laureatem wielu nagród potwierdzających zaangażowanie firmy w najwyższą jakość swoich produktów i usług. Jednym z ostatnich osiągnięć jest zdobycie w maju tego roku prestiżowej nagrody Najwyższa Jakość Quality International dla systemu jakości NQS oraz linii produktów Nutrique. Jest to dowód na to, że Nutropharma nieustannie pracuje nad doskonaleniem swoich procesów produkcyjnych, aby zapewnić klientom produkty najwyższej jakości.

Niezwykle ekscytującym wydarzeniem dla Nutropharmy jest również jej nowa rola jako oficjalnego partnera Europejskiego Forum Biznesu, które odbędzie się 1 grudnia w Krynicy-Zdroju. Nutropharma, jako partner Forum, będzie miała okazję podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie świadomej suplementacji, profilaktyki zdrowotnej oraz promocji zdrowego stylu życia. Firma jest inicjatorem panelu dyskusyjnego, który będzie poświęcony tym zagadnieniom. Eksperci podzielą się swoimi opiniami na temat najlepszych praktyk i innowacji w tych dziedzinach oraz sposobami odciążenia systemu opieki zdrowotnej.

 

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.