Marka Blaupunkt z oferty Hymon zdobywcą nagrody "Dobra Marka 2021"

Marka Blaupunkt z oferty Hymon zdobywcą nagrody "Dobra Marka 2021"


Innowacyjne i kompleksowe rozwiązania do instalacji fotowoltaicznych marki Blaupunkt zdobywcą nagrody „Dobra Marka 2021".
 
Moduły PV, falowniki i pompy ciepła, produkowane przez znaną i cenioną firmę Blaupunkt, oferuje tarnowska spółka Hymon, będąca liderem wśród firm zajmujących się instalacjami fotowoltaicznymi w Polsce. W najnowszym rankingu przeprowadzonym przez Instytut Energetyki Odnawialnej zajęła drugie miejsce pod względem zainstalowanej mocy. Spółka jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń PV produkowanych przez Blaupunkt i jako jedyna w Polsce wprowadziła je w czerwcu do swojej oferty.      
 
– Cieszymy się, że produkty Blaupunkt znalazły się w portfolio urządzeń fotowoltaicznych oferowanych przez Hymona. Wierzymy, że przyczynią się do rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce – mówi Andrzej Cebrat, dyrektor zarządzający GIP Development SARL, właściciela marki Blaupunkt. – Jesteśmy w światowej czołówce firm proponujących najnowsze technologie w najwyższej jakości – dodaje.
 
Hymon oferuje panele fotowoltaiczne marki Blaupunkt o mocy 400 Wp i 450 Wp. Są one produkowane na podłożach krzemowych M10. Jest to technologia przyszłości, która pozwala osiągać sprawność od 20,5 do 22 proc., w zależności od mocy instalowanych paneli.Dodatkowym wyznacznikiem jakości modułów Blaupunkt jest 15-letnia gwarancja. Moduły posiadają opatentowaną technologię, która pozwala osiągać większą wydajność przy słabszym oświetleniu w porównaniu z innymi produktami o podobnej mocy. Dzięki zastosowaniu nowej technologii panele mają niższą rezystencją obwodów wewnętrznych. Wybór Hymona padł m.in. na urządzenia Blaupunkt po przeanalizowaniu urządzeń 700 producentów. Panele fotowoltaiczne, inwertery i magazyny energii były testowane w Laboratorium Badawczym należącym do tarnowskiej spółki.
 
–  Przeprowadziliśmy szeroki audyt powszechnie proponowanych rozwiązań – mówi Jacek Strzesak, prezes spółki Hymon. – Jego wyniki pozwoliły wybrać producentów, którzy oferują sprzęt najwyższej jakości, wśród nich proponowany przez firmę Blaupunkt – dodaje.
 
W falownikach zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym udało się obniżyć ich wielkość, zachowując jednocześnie sprawność tych urządzeń, sięgającą niemal 99%. Wkrótce Hymon wprowadzi również na polski rynek falowniki hybrydowe oraz współpracujące z nimi banki energii marki Blaupunkt. Umowa Hymona rozszerza zakres oferty tarnowskiej spółki o pompy ciepła, w których zastosowano komponenty od znanych producentów, jak Hitachi, Danfoss i Grundfos, oraz autorskie rozwiązania elektroniczne.
 

Czytaj o EFB 2020