Godło Najwyższa Jakość QI 2021 dla SSPM!

Godło Najwyższa Jakość QI 2021 dla SSPM!

Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka (Strzelce Krajeńskie, woj. lubuskie) została po raz ósmy Laureatem Ogólnopolskiego Programu "Najwyższa Jakość Quality International". Wyróżnienie to potwierdza, że dokłada ona wszelkich starań w zakresie optymalizacji jakości swoich usług.

SSPM istnieje na rynku już od ponad 15 lat. Zajmuje się produkcją, skupem oraz dystrybucją mleka. Odbiorcami surowca są największe mleczarnie w Polsce oraz za granicą, głównie w Niemczech. – Nasi zachodni sąsiedzi są bardzo restrykcyjni, jeżeli chodzi o obrót tym surowcem. Aby móc go dostarczać na tamtejszy rynek, musieliśmy spełnić szereg norm, potwierdzonych certyfikatami produkcji. Jednym z podstawowych parametrów jest VLOG, czyli brak modyfikacji genetycznych mleka – zaznacza Andrzej Jarmasz, Prezes Strzeleckiej Spółdzielni Producentów Mleka.

 


SSPM zrzesza producentów z sześciu województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Spółdzielnia jest liderem na rynku w zakresie obrotu mlekiem w Polsce, skupując ok. 550 tys. litrów tego surowca dziennie. Wartość handlowa rocznej sprzedaży szacuje się na około 400 mln zł.

Spółdzielnia cały czas się rozwija, rozbudowuje sieć logistyczną. Od zeszłego roku posiada również nową siedzibę. - Zapewniamy swoim dostawcom mleka cenę rynkową za dostarczany surowiec, wsparcie finansowe, prowadzimy różnego rodzaju szkolenia z zakresu hodowli bydła mlecznego i produkcji mleka, w tym mleka ekologicznego i wolnego od GMO. Nadrzędnym priorytetem spółdzielni jest utrzymywanie najwyższej jakości surowca, ale także uzyskiwanie wyników finansowych gwarantujących zadowolenie naszych dostawców i członków spółdzielni – dodaje prezes A. Jarmasz.

Zuzanna Pawełczyk

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.