Kierunek jakość – zarządzanie produkcją kontraktową

Kierunek jakość  – zarządzanie produkcją kontraktową

– Błędem jest twierdzenie, że działania wydajnościowe i jakościowe mają sprzeczne cele. Umiejętne zarządzanie tymi, z pozoru rozbieżnymi aspektami i wykorzystanie korzyści płynących z jakości, pozwala uzyskać przewagę konkurencyjną również w kontekście procesów produkcyjnych – zaznacza Michał Nowak, Dyrektor Produkcji, Curtis Health Caps S.A.).

Modelowa organizacja CDMO

Wytwarzanie kontraktowe (z ang. outsourcing), jako rodzaj współpracy w przemyśle farmaceutycznym odnotowuje stały wzrost. Prognozy zakładają, że trend ten utrzyma się w kolejnych latach. Firma Curtis Health Caps S.A. (CHC) to przykład modelowej organizacji CDMO (z ang. Contract Development and Manufacturing Organization), specjalizującej się w wytwarzaniu kapsułek miękkich oraz niesterylnych form płynnych. CHC w trakcie 30-letniej obecności na rynku polskim i rynkach zagranicznych zyskało miano zaufanego partnera świadcząc usługi dla Klientów z branży farmaceutycznej, spożywczej, kosmetycznej oraz weterynaryjnej.

Przede wszystkim jakość

Proces produkcyjny wytwarzania miękkich kapsułek żelatynowych charakteryzuje wiele etapów o wysokim poziomie złożoności – począwszy od naważania, przez przygotowanie wsadu oraz masy żelatynowej, kapsułkowanie, suszenie, sortowanie, a na konfekcji kończąc. Na etapie projektowania procesów produkcyjnych bardzo ważne jest zapewnienie najwyższej jakości. W trakcie produkcji oprócz standardowej kontroli jakości wszystkie działania poddawane są ocenie pod kątem zgodności z wymaganiami zarówno Klienta, jak i restrykcjami prawnymi ściśle regulującymi rynek produktów farmaceutycznych. Powszechnie stosowany w fabryce proces analizy odchyleń i proponowanych działań CAPA (tzw. działania korygująco-zapobiegawcze) pozwala na bieżąco wyłapywać wszelkie niezgodności ze standardem i proponować rozwiązania mające na celu wyeliminowanie ich powtarzania w przyszłości.

Kolejnym aspektem mającym bezpośredni wpływ na jakość procesów w CHC jest detalistyczne podejście do każdej wprowadzanej zmiany. Zarządzanie poprzez Kartę Kontroli Zmian i szczegółowa ocena ewentualnego ryzyka płynącego ze zmiany, pozwala uniknąć potencjalnych błędów jakościowych i umożliwia prawidłowe przeprocesowanie każdej modyfikacji.

 Przepis na sukces


Koncepcja firmy zakłada nieustanne dążenie do podnoszenia poziomu jakości, skracania cyklu dostaw, maksymalnego sprostania oczekiwaniom Klienta i płynnego dostosowania się do zmieniającego się otoczenia biznesowego, a także optymalizacji kosztów. Wykorzystywanie zarówno narzędzi Lean Manufacturing, jak i techniki zarządzania wiedzą, pozwala wdrażać innowacyjne rozwiązania nie tylko w obszarze procesowym, ale również organizacyjnym. Spółka na bieżąco wprowadza szereg optymalizacji w obszarze produkcyjnym, inwestuje w roboty współpracujące, a wdrażane zmiany mają na celu nie tylko wzrost wydajności operacyjnej, ale również dbałość o jakość i bezpieczeństwo produktu.


Jakość a inwestycje  

Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom rynku CHC realizuje rozbudowę zakładu produkcyjnego w Wysogotowie. Celem inwestycji jest powiększenie obszaru pakowania o ponad 80 proc., zwiększenie mocy produkcyjnych w standardzie farmaceutycznym oraz optymalizacja procesów logistycznych. Przed firmą uruchomienie nowej wysokowydajnej linii pakującej, co będzie skutkowało zwiększeniem możliwości produkcyjnych oraz wzrostem zatrudnienia. Podczas procesu uruchamiania ogromny nacisk zostanie położony nie tylko na aspekty techniczne i technologiczne. Kluczowe jest zapewnienie jakości nowo wdrażanych procesów, co przełoży się na wysokie standardy oferowanych usług. Inwestycja wpisuje się w długofalową strategię biznesową firmy (CDMO 4.0) oraz w perspektywę stałego rozwoju i doskonalenia się organizacji.

Zapraszamy do kontaktu:
 
http://www.chc.com.pl/

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Li:  https://www.linkedin.com/company/curtis-health-caps

FB: https://www.facebook.com/curtishealthcaps

  Michał Nowak, Dyrektor Produkcji, Curtis Health Caps  S.A.                                                                                                 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.