Polecamy nowości książkowe Wydawnictwa Zysk i S-ka w marcu

Polecamy nowości książkowe Wydawnictwa Zysk i S-ka w marcu

Przedstawiamy nowości wydawnicze, które już w marcu Wydawnictwo Zysk i S-ka oddaje w ręce czytelników. 
Na początek, wyczekiwany tytuł przez fanów twórczości J.R.R Tolkiena! Księga zaginionych opowieści. Część II zawiera historie Berena i Lúthien, Túrina i smoka oraz jedyne pełne opowieści o Naszyjniku Krasnoludów i upadku Gondolinu.
Jutro, jutro i znów jutro Gabrielle Zevin to olśniewająca, misternie skonstruowana powieść, ukazująca istotę dojrzewania i emocjonalnej tożsamości, ale przede wszystkim akcentująca nasze potrzeby więzi – bycia kochanym i kochania.
Historię narodzin i upadku TSR – firmy, która uwolniła wyobraźnię fanów na całym świecie dzięki grze Dungeons & Dragons - przedstawia Ben Riggs w tytule Upadek smoka. Tajemna historia Dungeons & Dragons.
Dla najmłodszych wydawnictwo przygotowało pozycję Louie Stowella pt. Loki. Poradnik złego boga, jak być dobrym - pamiętnik największego oszusta wśród bogów.
Nocna strona natury albo duchy, widma i zjawy Catheriny Crowe to niezwykła antologia o zjawiskach nadprzyrodzonych i mistycznej stronie naszego świata.
Oczy małej dziewczynki są zwieńczeniem trylogii toruńskiej (po W cieniu twierdzy i Rytuale) Kamili Cudnik.
Tamarynd jest nową powieścią Żanety Pawlik, autorki ciepło przyjętej przez czytelników książki Mowy nie ma!
Dziennik prowincjonalnej damy
E.M. Delafield to prawdziwa perełka – mistrzowski popis błyskotliwego humoru.
Uwikłani w przeszłość Waldemara Łazugi w pewnym sensie stanowi ciąg dalszy książki Kalkulować... Polacy na szczytach c.k. monarchii z 2013 roku. Bohaterowie – odpowiednio starsi – są w większości ci sami. Tamta historia kończy się w 1918 roku. Ta w roku 1918 właściwie się zaczyna.
Ostatnią propozycją jest zbiór esejów profesora Stefana Grajka pt. W poszukiwaniu utraconego smaku.

Poniżej - więcej o tych książkach.

Księga zaginionych opowieści. Część 2
J.R.R. Tolkien

Tytuł oryginału: The Book of The Lost Tales vol. 2
Przekład: Agnieszka Sylwanowicz, Katarzyna Staniewska
Stron: 468
Format: 155x230 mm
Wydanie: I w tej edycji
Oprawa: twarda z obwolutą

Historia Śródziemia to najbardziej oczekiwany przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po polsku, francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowy cykl książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec.
Polskie wydanie zatem będzie pierwszą pełną edycją zagraniczną Tolkienowskiego oryginału.

Druga część Księgi zaginionych opowieści zawiera historie Berena i Lúthien, Túrina i smoka oraz jedyne pełne opowieści o Naszyjniku Krasnoludów i upadku Gondolinu. Książka przedstawia także źródła całej koncepcji Śródziemia i Valinoru, zaginione opowieści są bowiem zaczątkiem mitów i legend składających się na późniejszy Silmarillion. Osadzone w angielskich przekazach i bogate w angielskie skojarzenia, opowieści te są ujęte w narracyjną ramę wielkiej morskiej podróży na zachód, w którą wyruszył żeglarz Eriol, kierując się ku Tol Eressëi, Samotnej Wyspie, gdzie mieszkali elfowie. Od nich dowiedział się ich prawdziwej historii, ujętej w Zaginionych opowieściach Elfinesse. Można w nich znaleźć najwcześniejsze opisy bogów i elfów, krasnoludów, Balrogów i orków, koncepcje Silmarilów i Dwóch Drzew Valinoru, a także Nargothrondu, Gondolinu, geografii oraz kosmografii tego wymyślonego świata.

Jutro, jutro i znów jutro
Gabrielle Zevin

Tytuł oryginału: Tomorrow, and Tomorrow and Tomorrow
Przekład: Marta Faber
Stron: 512
Format: 140x205 mm
Wydanie: I
Oprawa: miękka

Kiedy Sam i Sadie, dwoje zauroczonych sobą przyjaciół, staje się partnerami w świecie projektowania gier wideo, niespodziewany sukces przynosi im nie tylko sławę i radość, ale też stawia przed nimi najtrudniejszą życiową układankę, w której trzeba pogodzić pracę, przyjaźń, rodzinę i miłość…

W mroźny grudniowy dzień na pierwszym roku studiów na Harvardzie Sam Masur wysiada z wagonu metra i w tłumie czekających na peronie ludzi widzi Sadie Green. Wykrzykuje jej imię. Dziewczyna przez chwilę udaje, że nie słyszała wołania, lecz potem się odwraca i gra się rozpoczyna: legendarna współpraca, która przyniesie im sławę. Przyjaciele, będący od dzieciństwa w zażyłej relacji, pożyczają pieniądze na wspólny projekt, otrzymują wsparcie od znajomych i jeszcze przed ukończeniem college’u tworzą swój pierwszy superprzebój – grę Ichigo. Z dnia na dzień świat leży u ich stóp. Sam i Sadie są młodzi, genialni, bogaci i sławni. To jednak nie ochroni ich przed przerostem twórczych ambicji i uczuciowymi zawodami …

Olśniewająca, misternie skonstruowana powieść ukazuje istotę dojrzewania i emocjonalnej tożsamości, ale przede wszystkim akcentuje nasze potrzeby więzi – bycia kochanym i kochania. Tak, to jest historia miłosna, ale zupełnie nie taka, jakie dotąd czytaliście…

NAJLEPSZA POWIEŚĆ 2022 ROKU WG GOODREADS, AMAZON, „TIME” I APPLE

Upadek smoka. Tajemna historia Dungeons & Dragons
Ben Riggs

Tytuł oryginału: Slaying the Dragon: A Secret History of Dungeons & Dragons
Przekład: Adrian Napieralski
Stron: 420
Format: 140x205 mm
Wydanie: I
Oprawa: twarda

Historia narodzin i upadku TSR – firmy, która uwolniła wyobraźnię fanów na całym świecie dzięki grze Dungeons & Dragons

Współtworzona przez entuzjastów gier wojennych Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona oryginalna gra Dungeons & Dragons wydana przez Tactical Studies Rules w 1974 roku powołała do życia całkowicie nowe medium: gry RPG. Przez następne dwie dekady TSR odnosiła sukcesy, wydając wiele edycji D&D, liczne mutacje gry osadzone w tym samym świecie, periodyki, gry wideo, bestsellerowe powieści autorstwa Margaret Weis, Tracy'ego Hickmana i R. A. Salvatore'a z serii „Dragonlance”, a nawet program telewizyjny! Jednak w 1997 roku seria nietrafionych decyzji i nieudanych projektów doprowadziła TSR na skraj zagłady…

Autor książki w trakcie własnej, pełnej przygód kampanii, polegającej na przeprowadzeniu dogłębnych badań i wywiadów z głównymi postaciami na rynku gier RPG oraz pozyskaniu tajnych dokumentów, ujawnia prawdziwą historię powstania i katastrofy TSR. Zaglądamy za kulisy siedziby firmy w Lake Geneva, gdzie innowacyjni artyści i pisarze na nowo zdefiniowali gry z gatunku „miecza i czarów”, a menedżerowie i kierownictwo sabotowali swój własny sukces, co
ostatecznie uczyniło z TSR firmę wydawniczą niezdolną do wydania choćby pocztówki...

Loki. Poradnik złego boga, jak być dobrym
Louie Stowell

Tytuł oryginału: Loki: A Bad God's Guide To Being Good
Tłumacz: Magdalena Ciszewska
Stron: 240
Format:135x205
Wydanie: 1
Seria: Loki
Oprawa: twarda

Loki, największy oszust wśród bogów, po swoim kolejnym wybryku został wygnany na Ziemię i uwięziony w ciele jedenastolatka. Oto jego pamiętnik!

Loki może wrócić do Asgardu tylko pod warunkiem, że w ciągu miesiąca wykaże się poprawą swojego zachowania. A jeśli nie? Wtedy czekają na niego wieczne tortury w dole z wściekłymi wężami! To takie okrutne! Aby śledzić jego postępy, Odyn dał mu ten magiczny pamiętnik, w którym notoryczny oszust Loki może pisać tylko prawdę. Co gorsza, musi znosić obecność jedenastoletniego Thora, który łazi za nim cały czas i go zaczepia. A Loki nawet nie może używać swoich niesamowitych boskich mocy! Czy w końcu nauczy się odróżniać dobro od zła, zaufanie od oszustwa i przyjaciół od wrogów?

Niesamowicie dowcipne teksty i szalone ilustracje Louie Stowell sprawią, że nie będziecie mogli się oderwać od przygód Lokiego!

Nocna strona natury albo duchy, widma i zjawy
Catherine Crowe

Tytuł oryginału: The Night Side of Nature
Tłumacz: Janusz Ochab
Stron: 520
Format:140x205
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Niezwykła antologia o zjawiskach nadprzyrodzonych i mistycznej stronie naszego świata

Duchy wszelkiego rodzaju, tajemnicze sny przepowiadające przyszłość, upiory, sobowtóry i nawiedzone domy – książka Catherine Crowe jest pełna fascynujących i mrożących krew w żyłach historii. Wydana w 1848 roku Nocna strona natury stała się najsłynniejszą książką tej zafascynowanej mistyką brytyjskiej autorki. Łączy w sobie kunszt literacki z niemal naukową dokładnością w opisach niezwykłych przypadków.
Nocna strona natury to prawdziwa gratka dla miłośników literatury grozy i ważna lektura dla każdego, kto interesuje się zjawiskami paranormalnymi.

Oczy małej dziewczynki
Kamila Cudnik

Stron: 344
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Seria: trzecia część „cyklu toruńskiego” (kontynuacja W cieniu twierdzy i Rytuału)
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Szukam twojej śmierci. Znajdę ją, bo jesteś bezbronna jak liść na wietrze. Jestem tym, który daje i odbiera.

Wielka Sobota, 1905 rok. Dwunastoletnia Julia, córka zamordowanej przed laty Idy Witt, wychodzi z domu. A ponieważ często przepadała na całe godziny, nie wywołuje to niczyjego niepokoju. Jednak gdy nie wraca do niedzieli wieczorem, zaczynają się poszukiwania. Z zaginięciem Julii zbiega się w czasie zwolnienie z aresztu Hansa Rutza, jej opiekuna. Dziewczynka nie mogła się doczekać jego powrotu – dlaczego więc teraz zniknęła?

W poszukiwania angażuje się również Luiza Zagórska – teraz pani von Offenberg. Nie wszyscy znajomi akceptują jej małżeństwo z pruskim oficerem. Mimo to Luiza nadal pomaga rodakom i wciąż szuka swojego brata Artura. Hans dokonuje makabrycznego odkrycia.

Policjanci z toruńskiego komisariatu znów mają pełne ręce roboty…

Tamarynd
Żaneta Pawlik

Stron: 376
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Marząc o lepszym jutrze

Anka wraca do Polski po dłuższym pobycie za granicą. Chce zacząć wszystko od nowa. Podejmuje pracę w szpitalu psychiatrycznym jako pielęgniarka. Trudna codzienność, były narzeczony, zatarg z jedną z pracownic nie ułatwiają jej przystosowania się do nowej sytuacji.

Wzburzenie po kłótni z matką nieoczekiwanie daje początek znajomości z policjantem Frankiem. I powoli wszystko zdaje się zmierzać ku lepszemu.
Pojawienie się nowej pacjentki na oddziale otwiera zamknięty rozdział w życiu Anki. Nic nie jest takie, jakim się pozornie wydaje. Anka będzie musiała zawalczyć nie tylko o siebie.

Dziennik prowincjonalnej damy
E.M. Delafield

Tytuł oryginału: The Diary of a Provincial Lady, The Provincial Lady Goes Further
Tłumacz: Jerzy Łoziński
Ilustracje: Arthur Watts
Stron: 474
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: twarda

Prawdziwa perełka – mistrzowski popis błyskotliwego humoru

Zachwycająco zabawna prowincjonalna dama to Bridget Jones lat trzydziestych XX wieku, opisująca osobliwości codziennego życia ze wspaniałym dowcipem i lekkością

Nie jest łatwo być panią domu w prowincjonalnym miasteczku w Anglii. Na co dzień trzeba sobie dawać radę z mrukliwym mężem, psotnymi dziećmi i bezlikiem domowych dylematów: od przypalonej owsianki począwszy, a na waśniach z kucharką skończywszy. Na szczęście prowincjonalnej damy nie zmogą ani krnąbrne cebulki kwiatowe, ani niezapowiedziani goście, ani surowe ponaglenia bankowe, aby czym prędzej zlikwidować deficyt na koncie. Zrobi wszystko, aby utrzymać pozory – zwłaszcza przed irytującą i wyniosłą lady Boxe.

Uwikłani w przeszłość
Waldemar Łazuga

Stron: ok. 500
Format: 165 x 220 mm
Wydanie: 1
Seria: Kalkulować…
Oprawa: twarda z obwolutą

Rok 1918 to jedna z najważniejszych dat w naszej historii. Niepodległość – największy, wyczekiwany dar – wyłaniała się z chaosu. Rewaloryzowała wszystkie dotychczasowe nurty myślenia o Polsce i wszystkie polityczne programy. Powracało pytanie: czy borykającą się z kłopotami Polską powinni rządzić „fachowcy” związani z zaborczym aparatem władzy, czy też ci właśnie – z tego samego powodu – od rządów powinni być odsunięci? Kto był, a kto nie był w niewoli patriotą?

Przeszłość przeszłości nierówna. W Galicji przez trzy ostatnie dekady XIX wieku z trudem wyobrażano sobie Polskę bez Austrii. Rosja i Prusy nie pozostawiały Polakom złudzeń i nie zmieniały tego dłuższe czy krótsze okresy „ociepleń”. W Austrii droga prowadziła od alienacji, przez akceptację, aż po pewien stan idealizacji monarchii, która pozwalała cieszyć się wolnością słowa, wyznania i sumienia, pielęgnować język ojczysty, kulturę i oświatę. Pozwalała nawet robić kariery polityczne. Zasiadać w gabinetach. Błyszczeć na salonach. Jak postrzegana była c.k. monarchia w Polsce po 1918 roku? Jak postrzegali ją Polacy, którzy w życiu publicznym odgrywali wybitne role? Jaki bagaż dźwigano? Co się z tym bagażem stało?

Uwikłani w przeszłość to w pewnym sensie ciąg dalszy książki Kalkulować… Polacy na szczytach c.k. monarchii z 2013 roku. Bohaterowie – odpowiednio starsi – są w większości ci sami. Tamta historia kończy się w 1918 roku. Ta w roku 1918 właściwie się zaczyna.

W poszukiwaniu utraconego smaku
Stefan Grajek

Stron: 336
Format: 140x205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka za skrzydełkami

Żyjemy w przedziwnych czasach. Szalejący postmodernizm dekonstruuje utrwalone przez wieki wartości europejskie jak: wiedza, wiara, postęp, naród, rodzina, demokracja. W walce z tradycją i tożsamością, kluczową rolę odgrywa zawłaszczanie języka, podmieniane są desygnaty poszczególnych wyrazów i pojęć. Zmienia się nasza wrażliwość, zanikają w duszy receptory zła.

Prof. Stefan Grajek – kardiolog - w niemedycznych a eseistycznych tekstach diagnozuje serce i krwiobieg współczesnego świata. W swoich podróżach i peregrynacjach po Europie – jest wybitnym znawcą Italii, czuje jej smaki i symbole - wierny przesłaniu Zbigniewa Herberta szuka: „włókien duszy” i „chrząstek sumienia”. Szuka – z wręcz medyczną precyzją i uporem – śladów ozdrowieńczych głosów: sztuki i piękna, nauki i mądrości a przede wszystkim prawdy na
areopagach współczesnych debat, sporów i codziennego jarmarku próżności.

Uwaga! Nie wystawia żadnej recepty, nie moralizuje z pasją i swadą „wymierza sprawiedliwość widzialnemu światu” – odważnie pyta i zachęca: Sapere aude incipe! – albowiem bycie człowiekiem zobowiązuje. Do bycia mądrym.

Polecamy!
Zysk i S-ka Wydawnictwo
ul. Wielka 10
61-774 Poznań

 

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.