Nowa odmiana koronawirusa. Pilne spotkanie państw UE

Nowa odmiana koronawirusa. Pilne spotkanie państw UE

Niemiecka prezydencja zwołała pilne spotkanie państw UE w związku z nową mutacją koronawirusa wykrytą w Wielkiej Brytanii.

 

Wcześniej unijne kraje prowadziły wideokonsultacje w tej sprawie. Polskę reprezentował minister Konrad Szymański. W unijnej naradzie w ramach mechanizmu reagowania kryzysowego mają wziąć udział eksperci.

 

O wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu koronawirusa poinformował brytyjski minister zdrowia. Naczelny lekarz Anglii twierdzi, że wprawdzie nie ma dowodów, iż nowy wariant powoduje cięższy przebieg choroby albo jest odporny na szczepionkę, ale o ok. 70 proc. szybkiej rozprzestrzenia się, niż ten dotychczas znany.

 

W związku z wykryciem nowej odmiany SARS-CoV-2 kilka krajów europejskich, m.in. Holandia, Belgia, Włochy i Austria, zawiesiło lub zapowiedziało zawieszenie komunikacji lotniczej z Wielką Brytanią.

 

Jak do tej pory potwierdzono ponad tysiąc przypadków zakażenia nim na prawie 60 różnych obszarach geograficznych, przeważnie na południu Anglii, ale pojedyncze przypadki zidentyfikowano też w Szkocji i Walii.

 

Według WHO, oprócz zakażeń w Wielkiej Brytanii, dziewięć infekcji nowym wariantem koronawirusa potwierdzono w Danii, a pojedyncze przypadki również w Holandii i Australii. Pierwszy przypadek potwierdzono w niedzielę w rzymskim szpitalu.

 

M.S.

 

Źródło: bankier.pl
Zdjęcie: dziennik.pl

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.