Przelewy natychmiastowe w euro coraz bardziej pożądane

Przelewy natychmiastowe w euro  coraz bardziej pożądane

Jak pokazują dane Walutomatu, jedynej polskiej instytucji, która do tej pory udostępniła przelewy natychmiastowe w euro – SEPA Instant – zapotrzebowanie na te przelewy dynamicznie rośnie. Nie ma się co dziwić, skoro odbiorca np. we Włoszech może otrzymać środki w tej walucie na swoje konto w kilka sekund.

SEPA Instant to przelewy natychmiastowe w euro, które realizowane są już większości krajów europejskich. W Niemczech oferuje je już 90 proc. instytucji. W Polsce wciąż są nowością. W kraju oferuje je kilka fintechów zagranicznych i jeden polski – Currency One, operator serwisu Walutomat. Pozwalają one klientom, których bank również obsługuje SEPA Instant, na przesłanie euro praktycznie natychmiastowo, nawet w 60 sekund, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

– Ważne jest, by bank odbiorcy był zintegrowany z systemem SEPA Instant. Tutaj Europa Zachodnia poszła znacząco do przodu. Obecnie ponad 2,3 tys. banków uczestniczy w systemie, w tym 1,2 tys. z Niemiec – mówi Bartosz Grycza, Product Development Manager w Currency One.

Jak pokazują wyniki Walutomatu, liczba przelewów natychmiastowych w euro od 2020 r. w tym serwisie systematycznie rośnie. – Zainteresowanie usługą bardzo dynamicznie wzrasta, przez ostatnie 12 miesięcy liczba zrealizowanych w Walutomacie europrzelewów instant się potroiła i spodziewamy się kontynuacji tego trendu z uwagi na coraz większą liczbę odbiorców osiągalnych przez SEPA Instant – dodaje B. Grycza.
 
W Polsce standardem jest nadal przelew euro realizowany w 1-2 dni robocze. Fintechy wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i umożliwiły natychmiastowe przesyłanie euro. Jest to na pewno sygnał zapowiadający wygodniejsze i szybsze usługi finansowe dla polskich klientów.

Katarzyna Moszko-Stachowska, PR Manager Walutomat.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.