Inwestycje w fotowoltaikę tylko z ekspertami

Inwestycje w fotowoltaikę tylko z ekspertami


Rozmowa ze Sławomirem Tuzik,
Dyrektorem Sprzedaży PV Poland Sp. z o. o.


Państwa firma posiada szeroko rozwiniętą ofertę instalacji fotowoltaicznych, skierowaną do osób indywidualnych i firm. Jak wyglądała droga rozwoju Państwa przedsiębiorstwa?

PV Poland ma ciekawą historię, w jaki sposób i na jak mocnych fundamentach powstała. Mając na myśli mocne fundamenty, przede wszystkim mówię o pewności tego, w czym każdy z nas tworząc tę organizację jest najlepszy. Firma powstała w synergii z Krajowym Instytutem Energetyki Rozproszonej. Posiadamy w pełni wykwalifikowany zespół specjalistów branży PV, którzy od początku istnienia naszej firmy kładą nacisk na indywidualne podejście do klienta, wysoką jakość nie tylko sprzętu, ale także najwyższą jakość obsługi. Dzięki takiemu nastawieniu jesteśmy w stanie przygotować ofertę, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta, bez względu na to czy jest to rolnik, właściciel domu czy przedsiębiorca.
Oczywiście, nasza droga rozwoju się jeszcze nie zakończyła. Wciąż badamy rynek, zapoznajemy się z nowinkami technologicznymi, szukamy coraz lepszych rozwiązań dla naszych klientów, a także prężnie rozwijamy się jako organizacja – prowadząc liczne rekrutacje i rozwijając nasz zespół.

Jak Pan ocenia sytuację branży fotowoltaicznej w Polsce i na świecie w obecnej sytuacji epidemiologicznej?

Fotowoltaika należy do sektora energetycznego, który charakteryzuje się dużą odpornością na kryzysy, wręcz poniekąd kryzys go napędza. Pandemia w pierwszej fazie zaburzyła cykl dostaw na krajowym rynku, co delikatnie w tamtym okresie wyhamowało rynek, ale obecnie ten problem został rozwiązany. Chociaż rok się jeszcze nie skończył, wszystko wskazuje na to, że będzie rekordowy dla rynku PV w Polsce. Uważam, że za taki stan rzeczy jest odzwierciedleniem świadomości inwestorów w połączeniu z programami rządowymi. Liderem na rynku światowym są niewątpliwie Chiny. Unia Europejska plasuje się na drugim miejscu. Polska w 2019 r. zajęła piąte miejsce w Europie pod względem przyrostu mocy PV w ujęciu rocznym, co niewątpliwe jest bardzo dużym sukcesem. Aktualnie w programie „Mój Prąd” rejestrowanych jest nawet do 1,4 tys. wniosków dziennie. Należy dodać, że fotowoltaika ma bardzo atrakcyjną stopę zwrotu, kształtującą się na poziomie 16-20 proc., co również przyciąga inwestorów. Mówiąc o rozwoju PV w ujęciu globalnym, warto zaznaczyć, że udział energii z paneli PV w całym OZE to 3 proc. Mając to na uwadze, jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia, a rynek będzie dynamicznie przyśpieszał.

Obecnie Państwa firma otrzymała nominację do tytułu Najwyższa Jakość QI 2020. Czym jest dla Pana jakość i jak realizowana jest polityka jakości w Państwa firmie?

Nominacja do tytułu Najwyższa Jakość jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i docenieniem naszej ciężkiej pracy. Od początku istnienia PV Poland stawialiśmy na jakość. Jakość sprzętu, obsługi i wykonania. Wszystkie te czynniki dają gwarancję zadowolenia naszych klientów. Szczególnie cieszy nas jak klienci polecają nas swoim sąsiadom i znajomym, świadczy to, że nasza praca i jakość całej usługi jest na najwyższym poziomie. Serdecznie gratuluję całemu zespołowi PV Poland tej nominacji, ponieważ na wysoką jakość PV Poland składa się zaangażowanie całego biura, handlowców oraz ekip montażowych

Państwa produkt jest dopracowany jakościowo. A czy jest miejsce na poszukiwanie nowych rozwiązań?

Chociaż sam rynek PV ma już swoje lata, w Polsce dopiero teraz możemy mówić o rozwoju i prawdziwym boomie. Stale obserwujemy nowinki technologiczne, zmiany na światowym rynku i wprowadzamy je do naszej oferty. Ciągle dążymy do tego, żeby była zgodna ze światowymi trendami. Warto podkreślić, że producenci paneli fotowoltaicznych nieustannie pracują nad jakością produktu. Zwróćmy uwagę, że dzięki ciągłemu udoskonalaniu, panele najwyższej jakości niwelują np. ryzyko pożaru. Oczywiście taki produkt można znaleźć w naszej ofercie. Fotowoltaika jak każda branża, przechodzi kolejne fazy rozwoju i doskonalenia, a PV Poland aktywnie uczestniczy w tym procesie.

Co można zyskać wybierając fotowoltaikę w PV Poland?

Przede wszystkim najwyższą jakość. W naszych instalacjach wykorzystujemy najlepsze produkty na rynku – panele, falowniki, przewody i kable solarne, zabezpieczenia. Jako jedyni na rynku dajemy naszym klientom aż 30 lat absolutnej gwarancji. Dodatkowo, zabezpieczamy naszych klientów bezpłatnym ubezpieczeniem od zdarzeń losowych, aktów wandalizmu czy nawet kradzieży. Standardem w PV Poland jest również bezpłatny serwis. Dla tych niezdecydowanych mamy roczny test instalacji, czyli po roku korzystania z instalacji fotowoltaicznej klient może podjąć decyzję czy fotowoltaika jest dla niego, ale muszę tutaj zaznaczyć, że do tej pory nasi klienci byli tak zadowoleni, że nikt nie skorzystał z możliwości odstąpienia.
Wybierając PV Poland klienci otrzymują także grono specjalistów, którzy dopasowują instalację do warunków oraz zapotrzebowania klienta. Kompleksowość obsługi obejmuje także pomoc w uzyskaniu finansowania, załatwieniu formalności związanych z dofinansowaniem oraz aplikację, dzięki której mogą monitorować produkcję oraz zużycie energii.

Jakie są główne zalety fotowoltaiki dla użytkowników?

Nasi klienci podkreślają przede wszystkim oszczędność. Instalacja fotowoltaiczna zwraca się średnio w ok. 6 lat. Wielu z użytkowników, decyduje się na instalację fotowoltaiki, ponieważ boją się ciągłych podwyżek cen za energię eklektyczną. A system daje im szansę na obniżenie rachunków do niemal 0 zł. Mamy też klientów, którzy podkreślają aspekt ekologiczny. Dbając o środowisko oprócz małych kroków, takich jak oszczędzanie wody czy segregacja śmieci, stawiają te większe, jak korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Dotyczy to również przedsiębiorstw, które także chcą prowadzić działania proekologiczne.

Ile można zaoszczędzić decydując się na ogniwa fotowoltaiczne w domu?

Jak wspomniałem, według naszych obliczeń instalacja fotowoltaiczna zwraca się średnio w około 6 lat. Należy zauważyć, że energia elektryczna co roku drożeje, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwrot z inwestycji nastąpi dużo wcześniej. Samo korzystanie z instalacji nic nie kosztuje, a miesięczna opłata dla dostawcy energii jest bliska 0 zł. Oczywiście muszę tu zaznaczyć, że dotyczy to sytuacji, gdzie instalacja jest idealnie dobrana do zapotrzebowania, bo źle dobrany produkt niesie za sobą ryzyko niepowodzenia zwrotu w tak szybkim czasie. Wybierając PV Poland klient ma gwarancję, że moc instalacji będzie idealnie dopasowana do potrzeb, więc inwestycja zwróci się bardzo szybko.

Jak wygląda proces instalacji?

Całe postępowanie możemy zamknąć w 6 prostych krokach. Pierwszy, to bezpłatny audyt, podczas którego sprawdzamy warunki i badamy potrzeby klienta. Drugi etap, to podpisanie umowy. Kolejnym krokiem jest pomoc klientowi w załatwieniu wszystkich formalności związanych z finansowaniem inwestycji i uzyskaniem dofinansowania. Czwarty, najważniejszy etap to montaż instalacji, który zazwyczaj trwa 1 dzień. Ostatnie dwa kroki to podłączenie instalacji do sieci oraz instalacja aplikacji do monitoringu produkcji i zużycia energii. Całość trwa ok. 14 dni. Duże doświadczenie pozwoliło nam zoptymalizować cały proces tak, by cała instalacja przebiegła szybko i sprawnie, zachowując najwyższą jakość.

Jakie cele stawiają sobie Państwo na najbliższe lata?

Jesteśmy bardzo świadomą organizacją, która dąży do ciągłego rozwoju i podwyższenia swoich kompetencji. Chcemy dawać gwarancję najwyższej jakości naszym obecnym i przyszłym klientom. Aspirujemy do miana lidera rynku fotowoltaiki w Polsce, co jest możliwe dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze, którą cały czas poszerzamy. Zdajemy sobie sprawę z obecnej sytuacji na rynku, przez co rozwój mamy zaplanowany długoterminowo, a nasze nowe projekty i obszary rozwoju wkrótce szerzej ogłosimy.

Mateusz Moskwik

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.