Mistrzowskie Świebodzice

Mistrzowskie Świebodzice

Triathloniści z klubu GVT BMC 3SOFT Świebodzice (fot. Sztos)

Świebodzice (woj. dolnośląskie) znane są w regionie nie tylko z ciekawej historii, czy atrakcyjnego położenia u podnóży Zamku Książ. W mieście, które liczy niespełna 23 tys. mieszkańców prężnie działa kilkadziesiąt organizacji pozarządowych. Wśród nich zdecydowany prym wiodą stowarzyszenia o profilu sportowym.


Drużyna triathlonistów i kolarzy z klubu GVT BMC 3SOFT Świebodzice

Sport odgrywa bardzo ważną rolę w życiu społecznym miasta, a dzięki wsparciu kierowanemu przez władze lokalne, reprezentanci kolejnych dyscyplin, mogą realizować swoje pasje, jednocześnie zachęcając do tego innych. W mieście prowadzone są treningi m.in. piłki ręcznej, piłki nożnej, pływania, samoobrony, kickboxingu, judo, gimnastyki artystycznej, a od niedawna do Świebodzic powróciła po przerwie również siatkówka.


Drużyna szczypiornistek MKS Victoria Świebodzice

Lokalne władze dokładają wszelkich starań, aby promować sport i wydarzenia z nim związane zarówno w formie finansowej, jak i pozafinansowej. W Rocznym Programie Współpracy Gminy Świebodzice z Organizacjami Pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego najwyższa pula środków przeznaczana jest od dawna na dotację działań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu.


Szymon Król, mistrz Polski w kulturystyce klasycznej (czwarty z lewej)


Paweł Ozga, Burmistrz Świebodzic (z lewej) i Michał Drab, świebodziczanin, mistrz Polski w tańcach standardowych

W mieście odbywa się wiele imprez o randze lokalnej, regionalnej, krajowej, a nawet międzynarodowej: turnieje, mistrzostwa, grand prix, olimpiady, spartakiady, zawody. Ze Świebodzic pochodzi również wiele utytułowanych sportowców, m.in. mistrz Polski w kulturystyce klasycznej Szymon Król, mistrz Polski w tańcach standardowych Michał Drab, mistrz Europy i świata w wyciskaniu sztangi leżąc Bartłomiej Rogoziński, wielokrotny medalista oraz mistrz świata federacji ISKA i WAKO Mariusz Cieśliński. Tu urodził się także mistrz świata i Europy, brązowy medalista olimpijski, lekkoatleta Paweł Fajdek. W mieście działają również utytułowane kluby sportowe m.in. MKS Victoria Świebodzice z sekcję piłki ręcznej, Klub Sportowy Rekin, triathloniści i kolarze z klubu GVT BMC 3SOFT Świebodzice.

To dzięki takim postawom i wzorom oraz aktywnej promocji sportu z każdym kolejnym rokiem rośnie liczba młodych ludzi, którzy rozwijają w sobie pasję i miłość do aktywnego spędzania czasu wolnego, a tym samym nowe pokolenie mistrzów.

PKJ
Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.