Advertisement

BP_2024

"Zderzacz" Joanny Łopusińskiej - pierwszy polski thriller naukowy!

"Zderzacz" Joanny Łopusińskiej - pierwszy polski thriller naukowy!


"Zderzacz"
Joanna Łopusińska
Wydawnictwo W.A.B.
Premiera 26 stycznia 2022
    
WSZYSTKO JEST LICZBĄ.
PRZYPADEK NIE ISTNIEJE.
I JEST NA TO WZÓR…

"Oto pierwszy polski thriller naukowy z prawdziwego zdarzenia. Fani sensacji będą zachwyceni. Autorka nie ustępuje klasykom gatunku i wróżę tej powieści zagraniczną karierę. Są barwni bohaterowie i język, zwroty akcji, a nade wszystko wciągająca intryga. Zderzacz pyta o rolę przypadku w naszym życiu. Czy można go zaplanować?
A może to zdarzenie, którego przyczyn nie znamy? Poszukajcie odpowiedzi w tej niezwykłej książce. Na pewno ją znajdziecie".
VINCENT V. SEVERSKI

Zbrodnia w Wielkim Zderzaczu Hadronów – sercu największego ośrodka badań jądrowych na świecie – wstrząsa nie tylko Szwajcarią, ale i międzynarodowym środowiskiem naukowym. Dzień po przedstawieniu rezultatów poszukiwań bozonu Higgsa, tzw. boskiej cząstki – odkrycia, które ma stać się największą sensacją naukową XXI w. – ginie genialny fizyk polskiego pochodzenia, Noah Majewski. Reguła Przypadku, nad którą w sekrecie pracował, może na zawsze zmienić znany nam świat.

W dodatku notes skrywający bezcenne matematyczne równanie zapada się pod ziemię. Ten, kto go znajdzie, może przejąć kontrolę nad życiem miliardów ludzi. Śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci Majewskiego i zaginięcia jego dziennika prowadzi charyzmatyczna inspektor Danielle Hauser. Kiedy siostra i przyjaciel Noaha znikają – rusza ich śladem.
Ale nie tylko ona…

Fragment:
Oparła dłonie o umywalkę, oddychając znowu szybko i płytko.
Co to było, do cholery?! Ze zdziwieniem stwierdziła, że jej paznokcie pobrzękują o krawędź umywalki. O co tu chodzi? Czy ten ktoś chciał ją zabić?! I kto to był?! Czemu ścigał właśnie ją?! Pytania wybuchały w jej głowie jedno po drugim, nie dając czasu na szukanie odpowiedzi.
Spojrzała w lustro. Nie poznała swojej twarzy. Zamiast niej miała pysk dzikiego zwierzęcia. Przemyła ją wodą, ale kiedy wytarła papierowym ręcznikiem, zwierzę nadal tam było.
Osunęła się na podłogę, oparła o ścianę.Sięgnęła po telefon, ale nie znalazła gow kieszeni.
– Scheisse, scheisse, scheisse! – zaklęła.

Joanna Łopusińska (ur. 1984) – krakowianka, z wykształcenia plastyczka i egiptolożka.
Mieszka w Wielkiej Brytanii, pracuje jako konsultantka w galerii sztuki współczesnej w Oksfordzie. Laureatka Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO (2020). Autorka dobrze przyjętego debiutu Śmierć i Małgorzata. Jej druga powieść, Zderzacz, oparta jest na niepublikowanym odkryciu polskiego naukowca. Autorka spędziła w Szwajcarii i samym CERN-ie wiele tygodni, zbierając materiały do książki.
fot. Wojtek Biały
    
Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o,
ul. Domaniewska 48 02-672 Warszawa, 
tel. 22 828 98 08

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.