Advertisement

BP_2024

Na stokach narciarskich oblężenie. Wzmożone kontrole policji

Na stokach narciarskich oblężenie. Wzmożone kontrole policji

Pomimo obowiązujących obostrzeń, podczas ostatniego weekendu wyciągi narciarskie były pełne turystów. Gestorzy stacji deklarują, że wyciągną konsekwencje, aby jeszcze bardziej poprawić na nich bezpieczeństwo. Policja zapowiada kontrole.

 

Ogłoszone obostrzenia przewidują m.in., że na stokach narciarskich obowiązuje limit osób - jedna osoba na 100 metrów w strefie czerwonej, a w gondolach czy na krzesełkach nie będą mogły jeździć obce sobie osoby. Na Podkarpaciu, w ośrodkach narciarskich m.in. w Beskidzie Niskim i w Bieszczadach, trwają przygotowania do tegorocznego sezonu narciarskiego. Niektóre wyciągi mogą ruszyć w najbliższy weekend.

 

Rzeczniczka policji w Nowym Sączu Iwona Grzebyk-Dulak powiedziała, że patrole policyjne będą częściej pojawiały się na stokach narciarskich, a policja będzie na bieżąco kontaktowała się z właścicielami stoków narciarskich w celu poinformowania ich, że są zobligowani do zapewnienia bezpieczeństwa i przestrzegania wprowadzonych obostrzeń.

 

Światowa Organizacja Zdrowia zwróciła się do rządów, by rozważnie podeszły do planów na nadchodzący sezon narciarski. Według WHO trzeba z rozsądkiem podejść do ryzyka, które wiąże się z gromadzeniem ludzi na małych obszarach, gdzie może to prowadzić do szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski zadeklarował, że jeśli odpowiedzialność społeczna nie będzie realizowana, to będzie pierwszym w Radzie Ministrów, który zarekomenduje premierowi zamknięcie stoków.

M.S.

 

Źródło: https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1497680,stoki-narciarskie-koronawirus-kontrole.html

Zdjęcie: biznes.radiozet.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.