Advertisement

BP_2024

Nowa mutacja koronawirusa we Włoszech

Nowa mutacja koronawirusa we Włoszech

W Brescii we włoskiej Lombardii odkryto nową odmianę koronawirusa, która mogła powstać wcześniej, niż ta angielska.

 

Okazuje się, że włoska odmiana Sars-CoV-2 jest bardzo podobna do angielskiej, ale postała wcześniej. Według prof. Arnaldo Caruso. prezesa krajowego Stowarzyszenia Wirusologii, dziekana Wydziału Mikrobiologii na uniwersytecie w Brescii oraz dyrektora laboratorium w tamtejszym szpitalu, nowa odmiana szerzy się już od lata. Jego zdaniem nowa mutacja koronawirusa powstała na początku lipca.

 

Wirusolog zaznaczył, że włoska odmiana została wykryta przypadkowo podczas obserwacji utrzymującej się nietypowej infekcji u pacjenta, który chorował na COVID-19 w kwietniu. Dodał, że po tym, gdy wyzdrowiał, testy robione mu począwszy od sierpnia zawsze dawały wynik pozytywny wskazujący na dużą ilość wirusa.

 

Badania były przeprowadzone na uczelni medycznej w Rzymie. Profesor Caruso zapytany o skuteczność szczepionki na włoską odmianę koronawirusa stwierdził, że jest optymistą, gdyż preparat wywołuje "kompleksową reakcję" na różne obszary białka Spike koronawirusa. Dodał, że niedługo dzięki badaniom osób zaszczepionych będziemy pewni odpowiedzi..

 

M.S.

 

Źródło: RMF24.pl

Zdjęcie: Interia.pl

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.