Advertisement

BP_2024

Nowe zasady w urzędach od dzisiaj

Lockdown_w_administracji.jpg

Od poniedziałku urzędy są dostępne na nowych zasadach. To efekt lockdownu, który potrwa w Polsce co najmniej do 9 kwietnia. Na zmiany muszą być przygotowane osoby, które planowały udać się do różnych urzędów.

Od soboty zamknięte są w całym kraju m.in. hotele, część sklepów w galeriach handlowych, kina, baseny, sauny czy solaria. Wraca też nauka zdalna dla klas I–III. Otwarte będą natomiast m. In. kościoły i biblioteki.

Na zmiany muszą być przygotowane osoby, które planowały udać się do różnych urzędów czy to dzielnicowych, miejskich, powiatowych lub wojewódzkich. Jak przypomina „Portal Samorządowy”, od 22 marca będą one pracować w tzw. trybie wewnętrznym – czytamy w informacji.

Z rozporządzenia ws. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wynika, że kierownicy urzędów administracji publicznej lub jednostek organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym "polecają pracownikom wykonywanie pracy zdalnej, z wyjątkiem jednostek organizacyjnych sądów i prokuratury" – podano dalej. (jmk)

Foto: Business Insider

Źródło: Businessinsider.com.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.