Polscy turyści w tym roku stawiają jeszcze bardziej stawiają na rodzime oferty wypoczynku

 Polscy turyści w tym roku stawiają jeszcze bardziej stawiają na rodzime oferty wypoczynku

Liczba rezerwacji i wyjazdów wakacyjnych w różne regiony Polski stale rośnie. Polacy zarezerwowali o blisko 20% więcej noclegów w polskich hotelach niż w analogicznym okresie ubiegłego sezonu. Wybierają spersonalizowaną ofertę, w której stawiają na bogate menu, dostępność parkingu, SPA, atrakcje dla dzieci oraz możliwość przyjazdu z psem. Przedstawiamy dane z raportu “Rezerwuj Sprytnie”.


Wypoczynek poza domem w tym sezonie letnim odbywa 65% Polaków (dane Polskiej Organizacji turystycznej), z czego dwie trzecie planuje wakacje w kraju. 88% badanych deklaruje, że na wyjazd wybierze się w towarzystwie innych osób (rodzina z dziećmi 33%, partner/partnerka 32%).Hotelarze zachęcają do rezerwacji bezpośrednio na stronie hotelu - rezerwacja dokonana w ten sposób jest atrakcyjniejsza cenowo i umożliwia uzyskanie dodatkowych bonusów i usług .

Z danych raportu “Rezerwuj Sprytnie” wynika, że od 06.2020 do 05.2023 w polskich hotelach 3-, 4- i 5-gwiazdkowych dokonano ponad 1.2 miliona rezerwacji bezpośrednich. Liczba ta w porównaniu do 2022 roku wzrosła o ponad 18%.

Podczas rezerwacji bezpośrednio na stronach hoteli turyści zwracają dużą uwagę na gwarantowane dodatkowe usługi, takie jak: dostępność animacji dla dzieci, nocleg razem ze swoim pupilem, masaże czy zabiegi pielęgnacyjne. Na podstawie danych, zebranych od regularnie wypoczywających Polaków, zawartych w raporcie “Rezerwuj Sprytnie”, przygotowano listę 5 istotnych dodatków oferowanych przez polskie hotele. Najbardziej popularnymi są: dostępność parkingu (159 tys. osób), oferta śniadaniowa (95 tys. osób) i obiadokolacji (56 tys. osób), SPA (35 tys. osób) oraz możliwość noclegu razem ze swoim zwierzakiem (28 tys. osób).

Przy bezpośrednim kontakcie z hotelem można te usługi dowolnie łączyć w personalizowane pakiety. W ofertach noclegowych można znaleźć pakiety, w których za psa nic nie zapłacimy i będzie on mile widziany. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wyjazd z pupilem i co za tym idzie - hotele są gotowe na przyjęcie takich gości. A w zestawach powitalnych czekają np. miska dla psa/kota czy różne przysmaki.

Jak mówi Elżbieta Lendo, prezes sieci Polskie Hotele Niezależne:- Hotele, oprócz pobytowych bonusów, często oferują też dodatkowe atrakcje, takie jak animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne, wizyty w spa i wiele innych. Dla wielu rodziców ważne jest, by nie musieć martwić się organizacją dodatkowych zajęć dla swoich pociech. W wielu miejscach pracownik hotelu zawsze doradzi z jakich atrakcji warto skorzystać na miejscu i gdzie szukać dodatkowych rozrywek turystycznych. Wszystkiego tego możemy się jednak dowiedzieć wyłącznie na stronie www hotelu lub rozmawiając bezpośrednio z recepcją. Polskie hotele często stawiają na elastyczność rezerwacji - pobyt można modyfikować, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba.

Na stronach internetowych hoteli znajduje się dokładny opis wszystkich dostępnych usług, a także wolnych terminów i cen pobytów. Takie rozwiązanie daje szereg obustronnych korzyści. Przede wszystkim cena podczas bezpośredniej rezerwacji w hotelu często jest niższa, niż poprzez pośredników typu biuro podróży czy aplikacje z ofertami noclegów. Na stronie hotelu można znaleźć o wiele więcej niż tylko nocleg ze śniadaniem. To często darmowy parking, dostęp do strefy wellness, dodatkowe posiłki i wiele innych zniżek. Coraz bardziej popularne są też pakiety pobytowe, czyli oferty dopasowane do potrzeb odwiedzających dany hotel gości.

Źródło: Dotrelations / Materiał akcji edukacyjnej #RezerwujSprytnie

Foto: Poradnik Restauratora

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.