Znamy finalistę tegorocznej edycji konkursu „Zagraj o mentoring”

Znamy finalistę tegorocznej edycji konkursu „Zagraj o mentoring”

Zakończyła się kolejna edycja konkursu „Zagraj o mentoring”, organizowanego przez inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz InCredibles Sebastiana Kulczyka. Podczas finału aż osiem startupów wprowadzających na rynek innowacyjne rozwiązania technologiczne zaprezentowało przed jury konkursowym swój pomysł na biznes.  

Główną nagrodą tym w konkursie był udział w InCredibles – wszechstronnym, szytym na miarę programie akceleracyjno-mentoringowym, zainicjowanym przez Sebastiana Kulczyka w 2017 roku.

Konkurs „Zagraj o mentoring” jest skierowany do młodych innowatorów z niezwykłymi pomysłami, którzy stawiają sobie za cel pokonywanie technologicznych wyzwań i rozwiązywanie biznesowych problemów. Do konkursu zgłosiły aż 33 firmy z całej Polski, w tym aż sześciu przedstawicieli Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Spośród nadesłanych propozycji kapituła konkursu wybrała osiem firm, które zakwalifikowały się do ostatniego etapu i zaprezentowały swój pomysł podczas finału odbywającego się w siedzibie inQUBE we Wrocławiu.

W kapitule konkursu znaleźli się przedstawiciele uczelni wyższych, instytucji samorządowych i biznesu: Krzysztof Górka (Prezes Zarządu DFR Inwestycyjny Sp. z o.o.); Anna Górecka (Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej); Łukasz Wojdyła (Dyrektor Działu FinTech i Technologii eCommerce, Alior Banku); Dominik Marzec (Dyrektor w Dziale ds. Wspierania Przedsiębiorczości, Wrocławskiego Parku Technologicznego); Renata Biadała (Projekt Manager projektu "Mam Pomysł na Startup, Urzędu Miasta Łodzi); Mikołaj Kołaczek (Projekt Manager projektu "Mam Pomysł na Startup, Urzędu Miasta Łodzi); Jan Jakub Cendrowski (Dyrektor Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości inQUBE Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu).

Zwyciężył projekt „Gallio” zaprezentowany przez startup Trasee, którego pomysłodawcami są Mateusz Zimoch, Łukasz Bonczol, Piotr Zieliński, Barłomiej Kurzeja oraz Bartosz Gierczak. „Gallio” to kompleksowe rozwiązanie do anonimizacji materiałów wideo. Misją Trasee jest opracowanie technologii wykorzystującej analitykę obrazów wideo do wykrywania, śledzenia, liczenia i pomiarów.

- Wygrana w konkursie “Zagraj o mentoring” organizowanym przez inQUBE i dostanie się do programu InCredibles jest dla nas wielką szansą na przekształcenie naszego małego, kilkuosobowego startupu w firmę sprzedającą swoje produkty na całym świecie. Liczymy na mentoring prowadzony przez fachowców, pozyskiwanie wiedzy na temat skalowania naszego biznesu i jego rozwoju, a także networking. Mamy nadzieję, że dzięki temu programowi pozyskamy liczne kontakty biznesowe, które pozwolą nam stać się “jednorożcem” - mówił CEO Trasee, Mateusz Zimoch.

Wyjątkowo przyznano także jedno wyróżnienie. Otrzymał je Siddarth Agrawal ze swoim pomysłem LabPlus, którego celem jest usprawnienie diagnostyki laboratoryjnej. Oprócz dwójki laureatów do finału zakwafikowały się również firmy: Moniti, SeedsBot, Share.P, Playmaker.Pro, Airflo oraz INKsearch.co.  

inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu został utworzony w celu wspierania aspiracji biznesowych studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz początkujących przedsiębiorców z branży ICT.
Z wrocławskim Inkubatorem współpracuje zespół ekspertów z różnych dziedzin. To zarówno naukowcy, jak i praktycy biznesu, którzy wspierają merytorycznie osoby planujące oraz rozwijające swoją działalność gospodarczą. inQUBE to także nowoczesna przestrzeń, stanowiąca część kampusu największej ekonomicznej uczelni na Dolnym Śląsku, będąca miejscem spotkań, pracy i nauki.

Źródło: InQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.