Advertisement

BP_2024

„Zmieniamy znane w wyjątkowe” – rozwiązania z betonu na miarę XXI wieku

„Zmieniamy znane w wyjątkowe” – rozwiązania z betonu na miarę XXI wieku

Bruk Sp. z o. o. to jeden z największych producentów betonowych elementów na południu kraju. Istniejąca od 28 lat spółka znajduje się dzisiaj w czołówce firm w zakresie rozwoju i wdrażania innowacji. Kluczem do sukcesu stała się polityka stawiająca na modernizacje, technologię i najwyższą jakość produktów.

Od manufaktury po nowoczesną technologię

Pierwsze produkty marki powstawały w niewielkim garażu ponad ćwierć wieku temu. Ówczesna manufaktura to już zamierzchła przeszłość. W miarę rozwoju zastąpiona została ona nowoczesną technologią produkcji i zarządzania, opartą o systemy informatyczne. Wszystkie innowacyjne przedsięwzięcia, w których uczestniczy Bruk, to wynik wieloletniego doświadczenia, specjalistycznej wiedzy oraz kreatywnego zespołu kompetentnych ludzi. Dziś spółka posiada 4,5 tys. m2 hal produkcyjnych, zatrudnia około 70 pracowników i wytwarza miliony metrów kwadratowych kostki brukowej, odpowiadającej najwyższym standardom estetycznym i jakościowym.

Rozwój, innowacje, jakość

Intensywny rozwój firmy oraz sukcesywne umacnianie jej pozycji na rynku, to wynik w głównej mierze szeregu inwestycji w park maszynowy, które nastąpiły w latach 2005-2013. Dzięki uzyskanym z Unii Europejskiej dofinansowaniom (w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka), czyżowicka spółka uruchomiła dwie nowoczesne linie produkcyjne zintegrowane z technologią informatyczną. Automatyzacja i modernizacja procesu produkcyjnego przełożyła się na trwały wzrost nie tylko ilości, ale i jakości asortymentu. Wdrażane systemy monitorowania ewoluowały, wszystko po to, aby dostarczane na rynek produkty odpowiadały polskim i międzynarodowym normom oraz satysfakcjonowały nawet najbardziej wymagających klientów. Obok Zakładowej Kontroli Produkcji w latach 2006-2018 wdrożono w firmie normę PN-EN ISO 9001:2008 oraz jej poprzedniczkę 9001:2000. Dzisiaj spółka pochwalić się może autorskim system zarządzania, powstałym w głównej mierze na kanwie ISO (które na trwałe ugruntowało podejście do zarządzania firmą we wszelkich jej aspektach), koncepcji Lean Manufacturing wraz z towarzyszącymi jej narzędziami oraz ERP Abas.

2 marki – 1 producent

Obecność produktów firmy Bruk na rynku jest dziś coraz bardziej widoczna, a ich różnorodność sukcesywnie się powiększa. Obecnie w ofercie spółki znajdują się 2 marki, różniące się nieco profilem i asortymentem.

Kolekcja Bruk to gama produktów nawierzchniowych (kostki brukowe, płyty tarasowe, wykończeniowa galanteria) oraz ogrodzenia. Bogata gama wzorów, kolorów i rodzajów powierzchni umożliwia tworzenie unikalnych kompozycji dopasowanych do potrzeb i preferencji użytkowników. Na wyróżnienie zasługuje linia produktów MULTIKOLOR. Należą one do grupy wyrobów PREMIUM, o szlachetnej powierzchni, powstających przy użyciu technik podnoszących walory estetyczne. Uzyskiwana poprzez łączenie kontrastowych barw i przejść tonalnych kolekcja obejmuje 8 wielokolorowych kompozycji: gothic, diamond, light, york, barwy jesieni, dark, muszlowy, corten. W produkcji wyrobów z serii Multikolor wykorzystywane są 2 autorskie technologie: Bruk Color Quality (zapewnia intensywność i trwałość kolorów, dzięki zastosowaniu starannie dobranych barwników nieorganicznych oraz białego cementu) oraz Bruk Protect Quality (ułatwia czyszczenie produktów oraz polepsza odporność na wilgoć, dzięki czemu powierzchnia nie pęka i nie łuszczy się pod wpływem mrozu.)

Kolekcja Modern Line to obecna od 2012 roku na polskim rynku gama nowoczesnych produktów nawierzchniowych oraz – powstałych w technologii ręcznego odlewania – donic, mebli i małej architektury z betonu architektonicznego. Skierowane są do miłośników nowoczesnego designu, którzy poszukują nietypowych form betonowych. Wdrożone rozwiązania technologiczne pozwalają na nadawanie produktom z betonu architektonicznego kształtów o różnym stopniu skomplikowania, zminimalizowanie grubości ścian oraz zredukowanie ciężaru. Umożliwiło to produkcję wyrobów wychodzących poza tradycyjny obszar wzornictwa oraz zewnętrznego zastosowania.
Produkty Bruk z powodzeniem wpisują się w projekty zarówno przestrzeni prywatnych, jak i publicznych. Dziś znaleźć je możemy m. in. w tak prestiżowych miejscach jak centrum handlowe Posnania, Muzeum Śląskie czy Tężnia solankowa w Katowicach.

Nagrody

Potwierdzeniem doskonałej i wciąż rosnącej kondycji czyżowickiej firmy są zdobywane przez nią corocznie nagrody i wyróżnienia. Certyfikaty Przedsiębiorstwo Fair Play 2009-2020, Solidna Firma 2018-2020, Gepard Biznesu 2019, Brylant Polskiej Gospodarki 2019, Gazele Biznesu 2020, Laur Konsumenta – TOP MARKA 2020, Laur Klienta TOP MARKA 2021. To tylko kilka z wyróżnień, które firma zdobyła na przestrzeni ostatnich lat. Wskazują one jednoznacznie, iż droga rozwoju w oparciu o innowacje, zespół wyspecjalizowanych pracowników oraz zarządzanie jakością może stać się kluczem do sukcesu.

www.bruk.info.pl
www.modernline.info.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.