Czy przerwane łańcuchy dostaw wpłyną na święta?

Czy przerwane łańcuchy dostaw wpłyną na święta?

43% mieszkańców Europy realizuje wcześniejsze zakupy świąteczne, aby uniknąć kłopotów z ewentualnym świątecznym brakiem towarów.

Pandemia to nie jedyne zjawisko, które może nas martwić podczas przygotowań do świąt. Nowe badanie konsumenckie przeprowadzone w Europie przez Oracle Retail wykazało, że respondenci obawiają się problemów związanych z łańcuchem dostaw oraz z opóźnieniami w dostarczaniu produktów. Z tego względu aż 39% Europejczyków już rozpoczęło świąteczne zakupy lub planuje je zrobić wcześniej niż zwykle. Spośród respondentów, 14% z nich jest gotowych zapłacić więcej, aby zapewnić sobie szybszą lub gwarantowaną dostawę. Co więcej, 16% planuje zamówić więcej prezentów na wypadek, gdyby wystąpiły opóźnienia lub anulacje zamówień. Liczby te rosną odpowiednio do 19% i 24% dla badanej grupy milenialsów (grupa wiekowa 25-39 lat).

Pozostali pytani planują skorzystać także z kart podarunkowych – 29% uczestników badania uważa, że w tym roku kupi więcej voucherów. Wynik w tej kategorii jest wyższy wśród milenialsów – wynosi aż 37%. Co więcej, konsumenci szukali promocyjnych okazji – 43% osób w badaniu Oracle Reatil planowało skorzystać z wyprzedaży podczas Black Friday.

- Widzimy napływające informacje ze świata – wyzwania związane z łańcuchem dostaw są globalnym problemem. Niezależnie od tego, konsumenci w tym sezonie świątecznym będą oceniać marki pod kątem ich zdolności do dostarczania produktów zgodnie z zapotrzebowaniem – powiedział Bartosz Kubicki, Dyrektor w dziale Oracle Retail Global Business Unit, i dodaje: - Ten proces będzie kluczowy dla firm. Sprzedawcy muszą mieć jasny wgląd w swoje zasoby, aktualny harmonogram realizacji oraz plan jasnej komunikacji w trakcie procesu składania zamówienia i dostawy. Dzięki przejrzystości i realizacji, marki mogą zdobyć zaufanie swoich klientów i zbudować nieoceniony potencjał – przyszłą lojalność.

W ankiecie przeprowadzonej we wrześniu 2021 r. wzięło udział 5728 konsumentów z całego świata, w tym 2090 osób w Europie.

Źródło: Oracle Retail

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.